Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Zabezpieczono 300 porcji marihuany i blisko 1300 amfetaminy

Data publikacji 17.08.2011

Policjanci z Kielc zatrzymali 23-latka, przy którym znaleziono 100 gramów amfetaminy. Z szacunków wynika, że z takiej ilości zabezpieczonych środków można by wytworzyć blisko 1300 porcji narkotyków. Z kolei w ręce warszawskich funkcjonariuszy wpadł 36-letni mieszkaniec Śródmieścia, który miał przy sobie 321 porcji marihuany. Za posiadanie znacznej ilości środków psychotropowych obu mężczyznom grozi kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Kieleccy funkcjonariusze zatrzymali czterech mężczyzn w wieku od 18 do 27 lat. Cała czwórka była już wcześniej notowana w policyjnych kartotekach między innymi za posiadanie narkotyków, kradzieże, rozboje i bójki. Przy jednym z zatrzymanych, 23-letnim mieszkańcu Kielc, policjanci znaleźli przeszło 100 gramów białego proszku. Wstępne badania wykazały, że jest to amfetamina.

Według ekspertyzy z zabezpieczonej substancji można by wytworzyć do 1300 porcji narkotyku o czarnorynkowej wartości około 3000 złotych.

23-latek trafił do policyjnego aresztu. Konsekwencją jego czynu może być teraz nawet 5-letni pobyt w więzieniu.

(KWP w Kielcach/ pz)

Kryminalni z Pragi Północ zwalczający przestępczość narkotykową zatrzymali na Targówku 36–latka. Mężczyzna umieścił za paskiem spodni aż 321 porcji marihuany o czarnorynkowej wartości niemal 3200 złotych. Na poczet przyszłych kar funkcjonariusze zabezpieczyli gotówkę, którą mężczyzna miał przy sobie.

36–letni mieszkaniec Śródmieścia usłyszał zarzut posiadania znacznej ilości narkotyków. Prokurator zastosował wobec niego policyjny dozór.

(KSP/ pz)

 

Powrót na górę strony
Polska Policja