Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci uratowali kobietę przed samobójstwem

Data publikacji 17.08.2011

Blisko 12 godzin policyjni negocjatorzy rozmawiali z kobietą, która stojąc na parapecie okna mieszkania na trzecim piętrze budynku w Lubinie groziła, że popełni samobójstwo. Pokój, w którym się znajdowała był zabarykadowany. Każda próba zbliżenia się do kobiety wywoływała u niej natychmiastową reakcję, zagrażającą jej bezpieczeństwu. Gdy nad ranem kobieta zeszła na chwilkę z parapetu, ten krótki moment wykorzystali policyjni komandosi z Wrocławia, którzy zjeżdżając na zewnątrz po linach odcięli jej drogę od okna.

Wczoraj, tj.16.08.br. około godz. 17.00 policjanci z Lubina otrzymali informację, że w jednym z mieszkań na terenie miasta 30 – letnia kobieta zamknęła się wewnątrz swojego pokoju i grozi, że skoczy z okna znajdującego się na trzecim piętrze budynku mieszkalnego. Policjanci natychmiast podjęli działania, w których uczestniczyli funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Lubinie oraz Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu, m.in. czterech policyjnych negocjatorów oraz policyjny psycholog. Na miejsce została również skierowana Straż Pożarna i Pogotowie Ratunkowe.

Działania prowadzone były w bardzo trudnych warunkach i wymagały ostrożności. Utrudniał je fakt, że nie można było się dostać do zabarykadowanego pokoju, w którym przebywała kobieta, jak również to, że z uwagi na prowadzony w rejonie tego budynku remont, Straż Pożarna nie mogła zastosować urządzeń technicznych zabezpieczających ewentualny upadek. Każda próba zbliżenia się do kobiety wywoływała u niej natychmiastową reakcję, zagrażającą jej bezpieczeństwu. Policyjni negocjatorzy jednak nie odpuszczali. Przez niemalże 12 godzin nieprzerwanie rozmawiali z kobietą.

Kilkukrotnie, gdy wydawało się już, że zrezygnowała ona ze swojego zamiaru, nagle sytuacja wracała do punktu wyjścia. Ostatecznie dzisiaj, tuż przed godziną 5.00 rano, gdy kobieta na chwilkę zeszła z parapetu i weszła do wnętrza pokoju do akcji wkroczyli, przybyli także na miejsce, policyjni komandosi, którzy zjeżdżając na zewnątrz po linach odcięli jej drogę od okna.

Kobieta została objęta opieką lekarską i przewieziona do szpitala specjalistycznego.

(KWP we Wrocławiu / mw)

Powrót na górę strony