Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Przechwycono marihuanę, amfetaminę, haszysz i ekstazy

Data publikacji 18.08.2011

Wrocławscy policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzewanego o posiadanie i handel narkotykami oraz mężczyznę, który od niego kupił środki odurzające. W samochodzie i mieszkaniu pierwszego z nich funkcjonariusze zabezpieczyli ponad 4 tys. porcji amfetaminy i marihuany, ponad 40 gramów haszyszu, 25 tabletek ekstazy oraz dwie wagi elektroniczne służące do porcjowania narkotyków.

Policjanci wrocławskiego oddziału prewencji zatrzymali dwie osoby podejrzane o przestępstwa narkotykowe. Zatrzymani to: 37–letni mieszkaniec Wrocławia i 28–letni mieszkaniec powiatu kłodzkiego. Pierwszy z mężczyzn podejrzewany jest o posiadanie narkotyków i handel, drugi natomiast o posiadanie środków odurzających. Obaj zatrzymani trafili do policyjnego aresztu.

Policjanci pełniąc służbę w rejonie dzielnicy Krzyki, około godz. 21.00 na jednym z parkingów zauważyli podjeżdżający samochód marki VW Golf, do którego wsiadł mężczyzna, który chwilę wcześniej czekał na parkingu. Po chwili mężczyzna ten wysiadł z samochodu. Funkcjonariusze podejrzewając, że doszło właśnie do transakcji narkotykowej, podjęli działania zmierzające do zatrzymania mężczyzn.

Po zatrzymaniu okazało się, że faktycznie mężczyzna z parkingu kupił od poruszającego się golfem narkotyki. Po sprawdzeniu samochodu, policjanci znaleźli w nim spore ilości marihuany, amfetaminy i haszyszu. Idąc dalej tym tropem, policjanci sprawdzili miejsce zamieszkania kierowcy golfa. Tam znaleźli kolejne narkotyki: marihuanę, amfetaminę, haszysz i ekstazy. Zabezpieczono również dwie wagi elektroniczne służące do porcjowania środków odurzających.

Łącznie policjanci przechwycili ponad 4 tys. porcji amfetaminy i marihuany, ponad 40 gramów haszyszu i 25 tabletek ekstazy. Obaj zatrzymani w tej sprawie mężczyźni trafili do policyjnego aresztu. Obecnie funkcjonariusze wyjaśniają dalej wszystkie okoliczności tej sprawy.

Przypomnijmy, że za posiadanie narkotyków grozi kara do 3, a gdy przedmiotem przestępstwa jest ich znaczna ilość, nawet do 8 lat pozbawienia wolności. Handel narkotykami zagrożony jest natomiast karą pozbawienia wolności do lat 8, a gdy do obrotu wprowadzonych zostanie ich znaczna ilość, nawet do 10 lat.

(KWP we Wrocławiu/js)

 

Powrót na górę strony
Polska Policja