Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Dilerzy narkotykowi trafili do aresztu

Data publikacji 18.08.2011

Sądeccy policjanci zatrzymali cztery osoby podejrzewane o posiadanie i handel narkotykami. Zabezpieczono również kilkaset działek dilerskich marihuany i kokainy, przygotowanych przez dilerów do sprzedaży. Jak ustalili funkcjonariusze, zatrzymani mężczyźni już od dłuższego czasu trudnili się handlem narkotykami. Z szacunków wynika, że mogli oni wprowadzić do obrotu kilka tysięcy działek dilerskich marihuany o czarnorynkowej wartości 135 tys.zł.

17 sierpnia br w godzinach porannych policjanci Referatu Narkotykowego Wydziału dw. z Przestępczością Przeciwko Mieniu Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu zatrzymali trzech mężczyzn w wieku 27 – 29 lat oraz 20-letnią kobietę. W miejscu zamieszkania zatrzymanych osób funkcjonariusze zabezpieczyli środki odurzające - kilkaset działek dilerskich marihuany o czarnorynkowej wartości około 17 300 zł oraz kokainy o wartości 1260 zł.

Z ustaleń funkcjonariuszy wynika, że zatrzymani mężczyźni wprowadzili do obrotu kilka tysięcy działek dilerskich marihuany o czarnorynkowej wartości około 135 000 zł.

Sprawcy trafili do policyjnego aresztu.

Zgodnie z art. art. 56 ust.3 ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii, kto wprowadza do obrotu środki odurzające podlega grzywnie i karze pozbawienia wolności do 10 lat. Natomiast osoba, która, wbrew przepisom ustawy, posiada środki odurzające lub substancje psychotropowe, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.

(KWP w Krakowie / mw)
 

Powrót na górę strony
Polska Policja