Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci oczyszczeni z zarzutów. W dniu 21.10.2004 roku na trasie Mochów – Głogówek samochód marki Mercedes „Sprinter” kierowany przez Radosława G. uległ wypadkowi.

W dniu 21.10.2004 roku na trasie Mochów – Głogówek samochód marki Mercedes „Sprinter” kierowany przez Radosława G. uległ wypadkowi.

 W wyniku tego zdarzenia Radosław G. odniósł obrażenia i z miejsca kolizji został odwieziony do szpitala. Zdarzenie to było obsługiwane przez policjantów z Komisariatu Policji w Głogówku. Po powrocie ze szpitala, w trakcie odbierania z KP w Głogówku zabezpieczonych przez Policję przedmiotów, Radosław G. stwierdził brak telefonu komórkowego. Poszkodowany podejrzewał o dokonanie powyższej kradzieży policjantów obsługujących zdarzenie.

Biuro Spraw Wewnętrznych (BSW) natychmiast zaczęło rozpracowywać informacje (realizacja sprawy krypt. „HIENY”) dot. kradzieży. Poszkodowany Radosław G. był przekonany o swojej wersji zdarzenia i zdecydowany na złożenie zawiadomienia o popełnieniu przestępstwa przez policjantów KP w Głogówku, które to funkcjonariusze Biura Spraw Wewnętrznych przyjęli w dniu 06 czerwca 2005 roku. BSW zawiadomiło Prokuraturę Rejonową w Prudniku, która wszczęła śledztwo w sprawie przekroczenia uprawnień i kradzieży przez policjantów. Prokurator prowadzący śledztwo, stosownym zarządzeniem, powierzył BSW do wykonania określone czynności procesowe.

Policjanci z KP w Głogówku stanowczo zaprzeczali wersji złożonej przez poszkodowanego. Po uzyskaniu akceptacji przez Prokuratora, policjanci z BSW rozpoczęli ustalanie, kto jest użytkownikiem skradzionego aparatu telefonicznego. Ustalono przez kogo jest użytkowany. Posiadaczem skradzionego telefonu okazała się kobieta, która przyznała się, że otrzymała aparat od krewnego. W czasie przesłuchania wskazany krewny – mężczyzna przyznał się do kradzieży aparatu telefonicznego i pieniędzy z miejsca zdarzenia drogowego, w którym uczestniczył z racji świadczenia usług pomocy drogowej. M. S. został doprowadzony do Prokuratury Rejonowej w Prudniku, gdzie postawiono mu zarzut karny o przestępstwo kradzieży z art. 278 § 1 kk. M.S. przyznał się do zarzucanego mu czynu, odzyskano również aparat telefoniczny.

W tej sytuacji policjanci Komisariatu Policji w Głogówku zostali oczyszczeni z podejrzeń.

Powrót na górę strony
Polska Policja