Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymani po dwóch godzinach od włamania

Data publikacji 19.08.2011

W niespełna 2 godziny po włamaniach policjanci zatrzymali podejrzewanych o te czyny. Trójka zatrzymanych usłyszała 15 zarzutów. Grozi im kara do 10 lat pozbawienia wolności. Poszkodowani wycenili swoje straty na ponad 50 tys. zł.

Tuż po godzinie 1 w nocy, z 15 na 16 sierpnia, dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Opolu został powiadomiony przez pracownika ochrony jednej z firm na terenie Niemodlina, o włamaniu do sklepu z artykułami motoryzacyjnymi. Skierowani na miejsce policjanci ustalili, że doszło do dwóch włamań do sklepów motoryzacyjnych. Sprawcy skradli między innymi akumulatory, kaski, radioodtwarzacze oraz drut miedziany. Funkcjonariusze ustalili, że sprawcy tych przestępstw poruszają się fiatem uno i mogli pojechać w kierunku Nysy.


Powiadomieni o tym policjanci z Nysy, około godziny 2:40 zatrzymali fiata uno. Samochodem poruszała się trójka młodych ludzi. Policjanci ujawnili i zabezpieczyli część przedmiotów pochodzących z włamań do sklepów. Zatrzymano 27-letniego Mirosława K., 18-leniego Piotra S. oraz 21-letnią Agnieszkę W. Wszyscy są mieszkańcami powiatu opolskiego.

Prowadzący sprawę policjanci z Niemodlina zebrali materiał dowodowy pozwalający na przedstawienie podejrzanym łącznie 15 zarzutów kradzieży i kradzieży z włamaniem do różnych obiektów na terenie powiatu opolskiego. Straty powstałe w wyniku tych przestępstw oszacowano na ponad 52 000 zł. W tej sprawie 2 zarzuty paserstwa usłyszał też 20-letni mężczyzna.

Policjanci przewidują dalszy rozwój rzeczowy i osobowy tej sprawy.

(KWP w Opolu/js)
 

Powrót na górę strony