1300 porcji marihuany - Aktualności - Policja.pl

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

1300 porcji marihuany

Data publikacji 19.08.2011

Wrocławscy policjanci podczas kontroli drogowej znaleźli w aucie marihuanę, z której można uzyskać blisko 1300 porcji tego narkotyku. Do aresztu policyjnego trafili pasażer i kierowca, który, jak się okazało, był pod wpływem narkotyków.

17 sierpnia 2011 roku około godz. 22.15 funkcjonariusze Wydziału Wywiadowczego i Interwencyjnego Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu zatrzymali do kontroli drogowej samochód, którym poruszało się dwóch mężczyzn. Podczas kontroli kierujący oraz pasażer zaczęli się nerwowo zachowywać. Wkrótce okazało się, co było tego powodem. W aucie funkcjonariusze znaleźli i zabezpieczyli reklamówkę z marihuaną. Z tej ilości można uzyskać blisko 1300 porcji narkotyku. Obaj mężczyźni, 18- i 25-latek, zostali zatrzymani. Po przebadaniu starszego z nich, który był kierowcą samochodu, okazało się, że znajduje się on pod wpływem narkotyków. Obecnie wyjaśniane są okoliczności tego zdarzenia.

Za posiadanie środków odurzających grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności. Kara do 2 lat pozbawienia wolności grozi za kierowanie pojazdem pod wpływem narkotyków.

(KWP we Wrocławiu/js)
 

Powrót na górę strony
Polska Policja