Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Porwanie okazało się głupim żartem nastolatków

Data publikacji 19.08.2011

Policja bardzo poważnie potraktowała zgłoszenie o porwaniu 15–letniego chłopaka. Intensywne działania funkcjonariuszy pozwoliły na ustalenie, że porwania nie było, a całe wydarzenie miało być żartem. Młodzi ludzie zaaranżowali uprowadzenie, kręcąc film obrazujący całe wydarzenie, który mieli zamiar zamieścić w Internecie.

Kilka dni temu nowotarska Policja została powiadomiona o tym, że w okolicach dworca autobusowego porwano młodego mężczyznę. Na miejsce natychmiast skierowano siły policyjne – zarządzono blokady dróg, funkcjonariusze kryminalni rozpoczęli ustalanie okoliczności porwania.

Analizując różne informacje pojawiające się w tej sprawie, policjanci dotarli do grupy młodych ludzi podejrzewanych o udział w zdarzeniu. Jak się okazało czterech 17–latków, 18–latek i trzy 16–latki zaaranżowali sytuację porwania dla żartu. Dokumentowali wszystko, kręcąc film, który mieli zamiar zamieścić w Internecie.

Sprawcy wywołania „fałszywego alarmu” zostali ukarani wysokimi grzywnami i nie jest wykluczone, że zostaną wobec nich skierowane pozwy o pokrycie kosztów policyjnej akcji poszukiwawczej.

(KWP w Krakowie/js)
 

Powrót na górę strony