Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Odpowie za napady i brutalne pobicie

Data publikacji 22.08.2011

Już w niespełna pół godziny po zdarzeniu policjanci z Opola zatrzymali mężczyznę podejrzanego o napad na starsze małżeństwo. 51-latek usłyszał zarzuty usiłowania rozboju i rozboju. Jak ustalili policjanci dzień wcześniej napadł i brutalnie pobił 89-letnią kobietę. Sąd aresztował go na trzy miesiące.

16 sierpnia tuż po godzinie 18. dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Opolu odebrał zgłoszenie o napadzie na 89-letnią mieszkankę miasta. Jak ustalili policjanci sprawca wszedł do mieszkania przy Placu Sebastiana w Opolu i brutalnie pobił jego właścicielkę. Nieprzytomną kobietę ze złamaniem ręki i wstrząsem mózgu pogotowie zabrało do szpitala. Sprawca zabrał z mieszkania elementy zastawy stołowej o wartości około 400 zł. Policjanci na miejscu zdarzenia zabezpieczyli materiał dowodowy i rozpoczęli intensywne poszukiwania sprawcy.

Następnego dnia około 19:20 dyżurny KMP odebrał zgłoszenie o kolejnym, podobnym napadzie, tym razem na ulicy Książąt Opolskich. Sprawca wszedł do mieszkania za starszym małżeństwem i zaatakował 82-latkę. Małżeństwo broniło się na tyle skutecznie, że spłoszyło napastnika. Poszkodowani powiadomili o napadzie Policję. Funkcjonariusze po uzyskaniu rysopisu napastnika podjęli poszukiwania i już po niespełna pół godziny od zdarzenia, na ul. Reymonta w Opolu, zatrzymali podejrzewanego mężczyznę. Zatrzymany to 51-letni Norbert M., mieszkaniec Opola. Mężczyzna był w przeszłości wielokrotnie karany za podobne przestępstwa.

Zebrany materiał dowodowy pozwolił prokuratorowi na przedstawienie Norbertowi M. zarzutów rozboju i usiłowania rozboju. Sąd przychylił się do wniosku prowadzących śledztwo w tej sprawie i aresztował 51-latka na trzy miesiące. Teraz Norbert M. musi liczyć się z karą pozbawienia wolności do 12 lat.

(KWP w Opolu / mw)
 

Powrót na górę strony