Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Strzelał z wiatrówki do tramwajów

Data publikacji 22.08.2011

Tuż po godzinie 15. stołeczni policjanci zostali zaalarmowani, że w tramwajach linii 1 na wysokości skrzyżowania Okopowej i Żytniej prawdopodobnie od strzału z wiatrówki wybito szyby. Odłamek szyby zranił 11-letnią dziewczynkę. Na miejsce wezwano załogę pogotowia, która zaopiekowała się pokrzywdzoną. Uszkodzeniu uległa też szyba w drugim przejeżdżającym składzie. Tym razem na szczęście nikt nie został ranny. Policjanci po kilkunastu minutach zatrzymali 19-letniego sprawcę.

Na miejsce skierowano natychmiast załogę sektorową z Woli. Po kilkunastu minutach funkcjonariusze z zespołu wywiadowczego wytypowali miejsce skąd prawdopodobnie oddano strzał. Wszystko wskazywało na to, że sprawca strzelał z klatki schodowej na ostatnim piętrze bloku jedenastopiętrowego. Mundurowi dokładnie sprawdzili każdy lokal. W jednym z mieszkań zastali Michała J. Mężczyzna na widok policjantów wpadł w panikę. To nie umknęło uwadze policjantów, którzy dokonali przeszukania jego mieszkania. W szafce w pokoju wywiadowcy ujawnili pistolet - wiatrówkę, z którego prawdopodobnie oddano strzał oraz zabezpieczyli około tysiąca metalowych kulek.

19-latek został zatrzymany i przewieziony do komendy. Zabezpieczona broń trafi na badania do Laboratorium Kryminalistycznego Komendy Stołecznej Policji.

Dalsze czynności z zatrzymanym wykonywać będą wolscy śledczy. Mężczyzna prawdopodobnie usłyszy zarzuty uszkodzenia mienia i narażenia na niebezpieczeństwo utraty życia lub ciężkiego uszczerbku na zdrowiu.

(KSP/js)

Powrót na górę strony
Polska Policja