Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Sprzedawali nielegalnie wydobyty piasek

Data publikacji 23.08.2011

Właściciele firmy z okolic Tarnobrzega zarabiali na sprzedaży piasku, który nielegalnie wydobywali. Dwaj bracia zostali zatrzymani przez policjantów w momencie, gdy przygotowywali transport surowca, który miał trafić na budowę. Mężczyźni usłyszeli już zarzuty kradzieży. Niewykluczone, że w ciągu kilku miesięcy mogli zarobić na tym procederze nawet 200 tys. zł. Sprawa jest rozwojowa.

Tarnobrzescy policjanci pracowali nad tą sprawą od kilku tygodni. Mieli podejrzenia, że właściciele firmy dostarczającej piasek na budowę drogi pozyskują go z nielegalnego źródła. Z ich ustaleń wynikało, że właściciele firmy z okolic Tarnobrzega mającej koncesję na wydobywanie piasku, korzystali z innych miejsc niż te wskazane w decyzji. Wydobycie prowadzili w odludnych miejscach, na terenie byłej kopalni Jeziórko, z terenów należących do prywatnych osób.

Wydobyciem zajmowali się sami właściciele - dwaj bracia w wieku 41 i 42 lat. Zwykle rano uruchamiali koparki, a cały urobek sami ładowali na samochody ciężarowe i dowozili drogowcom na miejsce budowy. Szacuje się, że od wiosny mogli zarobić na tym procederze nawet 200 tysięcy złotych.

Bracia zostali zatrzymani przez policjantów w chwili gdy przygotowywali kolejny transport piachu.

Obaj mężczyźni usłyszeli pierwsze zarzuty. Odpowiedzą za kradzież surowca o wartości około 10 tysięcy złotych. Policjanci zabezpieczają dowody, w tym dokumentację, która da podstawy do skonstruowania kolejnych zarzutów. Postępowanie trwa.

Prokurator zastosował wobec podejrzanych policyjny dozór oraz poręczenie majątkowe. Sprawa ma charakter rozwojowy.

(KWP w Rzeszowie / mw)
 

Powrót na górę strony
Polska Policja