Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kradli odzież na ogromną skalę

Data publikacji 24.08.2011

Policjanci z CBŚ zatrzymali w Wielkopolsce 8 mężczyzn zamieszanych w kradzież i paserstwo dużych ilości odzieży firmy H&M. W trzech wynajętych magazynach odnaleziono kilka tysięcy kartonów i specjalnych skrzyń ze skradzionym towarem. Wartość znalezionych rzeczy wynosi około 1,5 miliona złotych. Czterech podejrzanych trafiło już do aresztu.

Na terenie powiatu śremskiego, kościańskiego i poznańskiego policjanci z Centralnego Biura Śledczego zatrzymali 8 mężczyzn zamieszanych w kradzież oraz paserstwo odzieży firmy H&M. Podczas realizacji sprawy policjanci zlikwidowali trzy magazyny, do których trafiała odzież kradziona z magazynów firmy. Zapakowana ona była w kartony i specjalne skrzynie. Wartość odzyskanego towaru oficerowie CBŚ szacują na półtora miliona złotych.

Kilka miesięcy temu sprawa trafiła na biurka funkcjonariuszy CBŚ z wydziału ekonomicznego. Z informacji, jakie do nich napływały, wynikało, że na polskim rynku pojawiło się dużo odzieży marki H&M. Uwagę policjantów przykuło to, że odzież była oferowana po cenach znacznie niższych, niż oficjalnie przez właściciela marki. Cała gama odzieży trafiała do butików, sklepów z używaną odzieżą i innych miejsc popularnych wśród klientów. Niektóre oferowane do sprzedaży rzeczy miały pousuwane oryginalne firmowe metki. Był to dla policjantów z CBŚ kolejny dowód na to, że ktoś chce ukryć faktyczne pochodzenie kradzionego towaru.

Działania funkcjonariuszy CBŚ zbiegły się w czasie z wewnętrznym śledztwem koordynowanym przez dział bezpieczeństwa H&M, rozpoczętym przez firmę kilka miesięcy temu ze względu na zaobserwowane znaczne braki towaru w magazynie w Gądkach.

Eksperci z wydziału ekonomicznego CBŚ szczegółowo zapoznawali się z każdą informacją pojawiającą się w tej sprawie. Po przeprowadzonych analizach okazało się, że pod Poznaniem wyrosła w ostatnim czasie dobrze zorganizowana grupa paserów zajmujących się handlem odzieżą na ogromną skalę. Mężczyźni wywodzący się ze Śremu wynajęli w okolicznych miejscowościach garaże i pomieszczenia gospodarcze, do których przyjeżdżały transporty z kradzioną odzieżą. Podejrzani weszli we współpracę z byłym i aktualnym pracownikiem firmy, co umożliwiło im organizację kradzieży i transportu ubrań. Wszyscy zostali zatrzymani.

Policjanci zajmujący się tą sprawą są w stałym kontakcie z Prokuraturą Rejonową w Śremie. Wszystkim zatrzymanym postawiono zarzuty. W stosunku do czterech osób wystąpiono z wnioskami o tymczasowe aresztowanie. Funkcjonariusze prowadzący śledztwo mówią, że to dopiero początek sprawy i już zapowiadają zatrzymania kolejnych osób.

(KWP w Poznaniu/js)
 

Film Kradli odzież na ogromną skalę

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik Kradli odzież na ogromną skalę (format flv - rozmiar 5.82 MB)

Powrót na górę strony