Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymani za posiadanie i handel narkotykami

Data publikacji 24.08.2011

Policjanci z Krapkowic, pracując nad sprawą narkotykowa, zatrzymali już sześciu mężczyzn. Trzech odpowie za handel narkotykami, za co grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności. Pozostała trójka mężczyzn usłyszała zarzut posiadania środków odurzających, za co grozi im do 3 lat więzienia.

W wyniku pracy operacyjnej krapkowiccy policjanci ustalili, że 20-letni Piotr R. i 25-letni Tomasz P. mogą sprzedawać narkotyki mieszkańcom Otmętu. Już w czerwcu doszło do pierwszych zatrzymań w tej sprawie. Kryminalni obserwowali podejrzewanych mężczyzn i zatrzymali ich w trakcie nielegalnej transakcji. Przy mieszkańcach Krapkowic ujawniono wtedy marihuanę oraz tabletki ekstazy.

W miniony weekend w tej sprawie policjanci zatrzymali 21-letniego mieszkańca Żywocic. Robert B. przebywał za granicą i został zatrzymany zaraz po przyjeździe. Jak ustalili funkcjonariusze to 21–latek zaopatrywał Piotra R. i Tomasza P. w narkotyki. Cała trójka usłyszała już zarzut handlu środkami odurzającymi, za co grozi im do 8 lat pozbawienia wolności. Ponadto Piotr R. i Tomasz P. odpowiedzą także za posiadanie narkotyków. Mężczyźni za swoją działalność odpowiedzą przed sądem.

22 i 23 sierpnia krapkowiccy policjanci zatrzymali kolejnych trzech mężczyzn. Są to mieszkańcy Krapkowic, Steblowej i Zimnic. Funkcjonariusze znaleźli przy nich prawie 100 gramów amfetaminy, której czarnorynkową wartość szacuje się na ponad 2 000 złotych. Mężczyźni odpowiedzą za posiadanie narkotyków, za co grozi do 3 lat pozbawienia wolności.

Sprawa jest rozwojowa.

(KWP w Opolu/js)
 

Powrót na górę strony
Polska Policja