Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Grozili siostrze podpalonej dziewczyny

Data publikacji 24.08.2011

Wczoraj w nocy nakielska Policja otrzymała zgłoszenie, że troje mieszkańców miasta groziło siostrze podpalonej 17-latki. Kryminalni, w związku z tymi groźbami, zatrzymali trzy osoby, w wieku od 15 do 17 lat. Natomiast sąd zadecydował dzisiaj o 3-miesięcznym areszcie dla zatrzymanego już wcześniej 17-latka, który oblał rozpuszczalnikiem i podpalił 17-letnią siostrę dziewczyny, a wczoraj prokurator zadecydował o dozorze policyjnym dla 20-latka, który podżegał do podpalenia.

Wczoraj (23.08) o godzinie 23:00 dyżurny nakielskiej Policji został powiadomiony o groźbach wobec siostry podpalonej dziewczyny. 17-letni mieszkaniec Nakła, od poniedziałku, groził siostrze ofiary, że ją spali i potnie jej twarz za to, że zeznawała. Pierwszy raz chłopak ten groził jej w poniedziałek wieczorem. Zaatakował ją gdy szła ulicą - krzyczał, że potnie jej twarz, obleje benzyną i spali, a także że ma się wyprowadzić z ulicy, na której mieszka. Wystraszona dziewczyna uciekła do domu. Wczoraj po południu 17-latek w chwili, gdy 18-latki nie było w mieszkaniu, wszedł do domu i zniszczył jej wszystkie ubrania. Dopiero wieczorem, gdy wróciła, zauważyła pociętą odzież. Dowiedziała się także, że od poniedziałku 17-latek i dwie nieletnie (15- i 16-latka) na terenie Nakła odgrażają się, że zabiją i spalą obie siostry. Funkcjonariusze ustalili, że cała trójka najprawdopodobniej wczoraj była w szpitalu i zaglądała do sali, na której leży poparzona 17-latka, jednak nie zauważyli jej i wyszli.

Nakielscy policjanci od razu zatrzymali 17-latka, a następnie dwie nieletnie dziewczyny, które razem z nim groziły siostrom. Jeszcze dziś policjanci wnioskować będą o areszt dla 17-latka, który groził utratą zdrowia i życia oraz dokonał przestępstwa zniszczenia odzieży należących do 18-latki, natomiast sprawa nieletnich skierowana zostanie do sądu rodzinnego.

***

Dzisiaj nakielski sąd zadecydował o 3-miesięcznym areszcie dla zatrzymanego wcześniej 17-latka, który w nocy z niedzieli na poniedziałek (21/22.08) oblał rozpuszczalnikiem i podpalił 17-letnia dziewczynę. Wczoraj prokurator zadecydował o dozorze policyjnym dla 20-latka, który podżegał go do podpalenia.

(KWP w Bydgoszczy/js)
 

Powrót na górę strony