Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Odpowiedzą za rozbój na targowisku

Data publikacji 24.08.2011

Policjanci z Węgrowa po niespełna pół godzinie od zgłoszenia zatrzymali trzech sprawców rozboju na targowisku miejskim. Cała trójka trafiła do policyjnego aresztu. Niebawem usłyszą zarzuty i odpowiedzą za swoje czyny, za które grozi kara od 2 do 12 lat pozbawienia wolności.

Około godz. 12.00 dyżurny KPP w Węgrowie przyjął zgłoszenie o rozboju. Na węgrowskim targowisku przy ulicy Podlaskiej dwóch mężczyzn podeszło do stoiska ze srebrem, które obsługiwała mieszkanka gminy Mokobody. Grożąc kobiecie pobiciem i zdemolowaniem stoiska oraz samochodu, zażądali 1000 zł. Nie otrzymawszy zażądanej kwoty zabrali 4 paletki biżuterii o wartości 3, 5 tys. zł. Wyrwali również z ręki ofiary telefon komórkowy, aby udaremnić powiadomienie Policji. Sprawcy spakowali łupy do samochodu, który czekał na nich z kierowcą i odjechali w nieznanym kierunku.

Po pół godzinie od zgłoszenia, na terenie gminy Liw, policjanci zatrzymali po pościgu samochód, którym poruszali się sprawcy. W samochodzie znaleziono skradzioną biżuterię oraz telefon. Sprawców zatrzymano w policyjnym areszcie do wyjaśnienia sprawy. Niebawem usłyszą zarzuty i odpowiedzą za swoje czyny, za które grozi od 2 do 12 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Radomiu / mw)

Powrót na górę strony
Polska Policja