Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Wpadli przewożąc narkotyki

Data publikacji 25.08.2011

Policjanci z Centralnego Biura Śledczego zatrzymali dwóch mieszkańców Częstochowy zajmujących się wprowadzaniem do obrotu dużych ilości amfetaminy. Wpadli w ręce stróżów prawa, gdy mercedesem przywieźli z Mazowsza na Śląsk ponad 10 000 porcji tego narkotyku. Obaj zostali już tymczasowo aresztowani.

Policjanci z Centralnego Biura Śledczego dowiedzieli się, że 49-letni mężczyzna wraz ze swoim o 8 lat młodszym kolegą mają kupić w województwie mazowieckim hurtowe ilości amfetaminy, po to by później rozprowadza ć ją na terenie Częstochowy. Narkotyk miał być ukryty i przewożony mercedesem.

Wspólnie z policjantami częstochowskiej drogówki zatrzymano podejrzanych mężczyzn na drodze krajowej nr 1 w Mykanowie. W trakcie przeszukania mercedesa funkcjonariusze CBŚ znaleźli amfetaminę, z której można było przygotować ponad 10 000 działek dilerskich.

Mundurowi stwierdzili ponadto, że zarówno kierowca, jak i pasażer są nietrzeźwi. Badanie kierującego mercedesem dało wynik prawie 1 promila alkoholu w organizmie, a pasażera ponad 2.

Za wprowadzanie do obrotu znacznych ilości środków odurzających obu zatrzymanym grozi kara do 10 lat więzienia. Takie właśnie zarzuty usłyszeli w Prokuraturze Okręgowej w Częstochowie. Starszy z mężczyzn odpowie dodatkowo za kierowanie samochodem pod wpływem alkoholu. Na wniosek śledczych i prokuratora obaj dilerzy zostali tymczasowo aresztowani.

Sprawa ma charakter rozwojowy i planowane są kolejne zatrzymania osób zajmujących się wprowadzaniem do obrotu narkotyków.

(KWP w Katowicach/js)
 

Film Wpadli przewożąc narkotyki


Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik Wpadli przewożąc narkotyki (format flv - rozmiar 4.62 MB)

Powrót na górę strony
Polska Policja