Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

„Błękitne skrzydła” dla policyjnych lotników

Data publikacji 26.08.2011

„Błękitne skrzydła” to honorowe wyróżnienie przyznawane od 1964 roku za najwybitniejsze osiągnięcia w lotnictwie. W tym roku to zaszczytne wyróżnienie otrzymali policyjni lotnicy. Kapituła przyznała „Błękitne skrzydła” za poświęcenie i determinacje lotników w ratowaniu ludzkiego życia podczas ubiegłorocznej powodzi.

Dziś przed południem przed pomnikiem ku Czci Lotników Polskich Poległych odbyły się uroczystości z okazji Święta Lotnictwa Polskiego. W obchodach nie mogło zabraknąć również policyjnych lotników. Podczas uroczystości pod ścianą z nazwiskami poległych polskich pilotów zapłonęły znicze i złożono wieńce, a niebo przecięły eskadry samolotów wspominając tych którzy poświęcili swoje życie będąc za sterami.

Dla policyjnych lotników dzisiejszy dzień był jeszcze bardziej szczególny, bowiem otrzymali „Błękitne skrzydła” - honorowe wyróżnienie dla pilotów przyznawane od 1964 roku. Przyznaje je kapituła, która wyróżnia tych, którzy dokonali szczególnych czynów w lotnictwie. Tym razem, to zaszczytne wyróżnienie zostało przyznane między innymi Policyjnemu Lotnictwu, za poświęcenie i determinacje w ratowaniu życia ludzkiego podczas ubiegłorocznej powodzi. Policyjne helikoptery brały udział w akcjach ratunkowych na terenie całego kraju. Lotnicy uratowali w sumie 121 osób.

kj

foto: rh

Powrót na górę strony