Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

6 zatrzymanych po bójce

Data publikacji 30.08.2011

Sześciu obywateli Wielkiej Brytanii trafiło do policyjnego aresztu po bójce pomiędzy obcokrajowcami, do której doszło nocą w centrum Krakowa. Podczas spotkania integracyjnego, wśród uczestników wynikły nieporozumienia, a gdy emocje wzięły górę, doszło do bójki. Policjanci interweniowali natychmiast, udzielając jednemu z poszkodowanych pomocy, zatrzymując pozostałych.

Przed godz. 1.00 policjanci patrolujący okolice Plant Krakowskich zauważyli biegnącego od strony ulicy Szewskiej mężczyznę. Jak się okazało, był ranny. Z jego relacji wynikało, że w pubie, w którym był chwilę wcześniej, uderzono go kuflem w twarz. Funkcjonariusze wezwali karetkę, udzielając poszkodowanemu niezbędnej pomocy przedmedycznej.

Chwilę później, kiedy czekali na przyjazd karetki, z lokalu wybiegło kilku awanturujących się mężczyzn, między którymi doszło do bójki. Policjanci poprosili dyżurnego o wsparcie. Na miejsce skierowano patrole znajdujące się najbliżej miejsca zdarzenia. Interweniujący funkcjonariusze ustalili, że do bójki między kilkoma mężczyznami doszło jeszcze w lokalu, w którym odbywało się spotkanie integracyjne obcokrajowców z różnych państw (w tym Wielkiej Brytanii, Irlandii, Szkocji i Australii). W trakcie rozmowy o kibicowaniu różnym klubom piłkarskim emocje wzięły górę i doszło do sprzeczki. Jeden z uczestników spotkania chwycił kufel i uderzył nim innego mężczyznę, sympatyzującego z innym klubem. Raniony w głowę 22-latek wybiegł wówczas z lokalu, między pozostałymi doszło do awantury.

W związku z bójką policjanci zatrzymali sześć osób - obywateli Wielkiej Brytanii w wieku od 19 do 22 lat. Wszyscy trafili do policyjnego aresztu, wkrótce zostaną przesłuchani. Grozi im kara do 3 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Krakowie/js)
 

Powrót na górę strony
Polska Policja