Bieg z Policją

Data publikacji 30.08.2011

W sobotę już po raz drugi zorganizowano Bieg z Policją oraz Mistrzostwa Polski Policjantów. Na trasie wiodącej ulicami Góry, zawodnicy pokonali dystans około 10 km. W imprezie wzięło udział blisko 240 zawodników, w tym 65 policjantów.

Bieg z Policją i Mistrzostwa Polski Policjantów na dystansie 10 km zorganizowano już po raz drugi. 27 sierpnia o godzinie 16 na starcie biegu stanęli zawodnicy z całej Polski. Udział wzięli także obywatele Białorusi oraz Kenii. Razem z zawodnikami wystartowali także policjanci klasyfikowani w II Mistrzostwach Polski Policjantów.

Pierwszy na mecie Biegu z Policją pojawił się Dariusz Kruczkowski ze Szklarskiej Poręby, któremu pokonanie 10-kilometrowego odcinka zajęło 31 minut. Pozostałe miejsca na podium zdobyli kolejno reprezentant Kenii, Białorusi oraz Polski. Wśród kobiet najlepsza była Białorusinka - Sviatlana Kudzelich.

W klasyfikacji Mistrzostw Polski Policjantów pierwsze miejsce zajęli: Adam Thiel z Lęborka (z czasem 33:48) i Katarzyna Straszewska z Lubonia (45:41). Na kolejnych miejscach podium stanęli: Monika Tuczyńska z Głogowa (46:53) i Dariusz Guzowski ze Szkoły Policji w Słupsku oraz Dominika Lewandowska z Opola (50:43) i Marcin Kędzierski z KWP we Wrocławiu (36:45).

W wyścigu handbike'ami, czyli rowerami napędzanymi siłą rąk przeznaczonymi dla osób niepełnosprawnych, zwyciężył Marek Szczepański ze Szczecina. Drugie miejsce zajął Mariusz Gryglas (Szczecin), a jako trzecia na metę dotarła Ewa Kaczmarczyk (Wrocław).

Komenda Powiatowa Policji w Górze - główny organizator biegu, już dziś zaprasza wszystkich chętnych na start w kolejnych zawodach w sierpniu przyszłego roku.