Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Okradł bibliotekę uniwersytecką

Data publikacji 31.08.2011

8 cennych starodruków padło łupem złodzieja, zatrzymanego przez śródmiejskich patrolowców. 46-letni Paweł M., kompletnie pijany wyniósł książki z terenu remontowanego magazynu Wydziału Orientalistyki UW. Mężczyzna tłumaczył się policjantom, że znalazł anglojęzyczne dzieła z 19. i początku 20. wieku w śmietniku. Teraz odpowie za kradzież.

Śródmiejscy policjanci zostali wezwani na ul. Oboźną, gdzie pracownik Straży Uniwersyteckiej ujął mężczyznę z książkami. Pracownik podejrzewał, że stare tomy zostały skradzione z remontowanego magazynu wydziału orientalistyki. Policjanci zaczęli rozmawiać z mężczyzną, który stwierdził, że znalazł 8 książek w pobliskim śmietniku. Na książkach były jednak pieczęcie Biblioteki Uniwersyteckiej.

46-letni Paweł M. został zatrzymany i przewieziony do komendy przy ul. Wilczej. Badanie alkomatem wykazało u niego prawie 3 promile alkoholu w organizmie. Trafił do izby wytrzeźwień. Dzisiaj policjanci przedstawią mu zarzut kradzieży książek. Za ten czyn grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

(KSP/js)
 

Powrót na górę strony