Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci udaremnili narkotykową transakcję

Data publikacji 31.08.2011

Policjanci ze Śródmieścia zabezpieczyli ponad kilogram narkotyków, zatrzymali także dwóch mężczyzn. Jeden z nich wpadł w momencie porcjowania marihuany, drugi przyszedł kilka minut później do lokalu, w którym zabezpieczono narkotyki. Policjanci ustalają, czy dochodziło tam do handlu środkami odurzającymi.

Wczoraj, tuż po 19.00 dzielnicowi śródmiejskiej komendy weszli do jednego z lokali przy ul. Marszałkowskiej. Wcześniej mieli informację, że może tam dochodzić do handlu narkotykami. Przez dłuższą chwilę obserwowali lokal. W pomieszczeniu policjanci zastali Włodzimierza S. (52 l.), który porcjował marihuanę. Dzielnicowi znaleźli ponad 200 gramów marihuany (część była poporcjowana i zapakowana w folię aluminiową) oraz ponad 800 gramów haszyszu.

Po kilku minutach do lokalu przyszedł Paweł N. (42 l.). Mężczyzna, podobnie jak właściciel lokalu, został zatrzymany. Policjanci będą wyjaśniać jego udział w przestępczym procederze. Obaj mężczyźni trafili do komendy przy ul. Wilczej. Policjanci nie poprzestali jednak tylko na przeszukaniu tego miejsca, do którego został użyty pies przeszkolony w wyszukiwaniu narkotyków. Dokładnie sprawdzony został również saab Włodzimierza S. Policyjny pies wyczuł w aucie narkotyki. Były to cztery zawiniątka z folii aluminiowej z marihuaną (ponad 20 gramów). Policjanci zabezpieczyli środki odurzające oraz 5 tys. zł na poczet przyszłej kary od właściciela lokalu.

Dzisiaj dochodzeniowcy przedstawią zarzut posiadania znacznej ilości narkotyków Włodzimierzowi S. i sprawdzą, jaką rolę pełnił Paweł N. w tym procederze. Za posiadanie znacznej ilości narkotyków grozi do 8 lat pozbawienia wolności.

(KSP/js)
 

Powrót na górę strony
Polska Policja