Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Narkotyki nie trafią do szkół

Data publikacji 31.08.2011

17-latka podejrzewanego o sprzedaż narkotyków małoletnim zatrzymali świętokrzyscy policjanci. W jego mieszkaniu zabezpieczono m.in. ok. 230 gramów marihuany. Funkcjonariusze zatrzymali również troje małoletnich nabywców środków odurzających, dwie 14-latki i 15-latka, którzy trafili do policyjnej izby dziecka. Sprawa jest rozwojowa.

Świętokrzyscy policjanci zatrzymali 17- letniego mieszkańca powiatu kieleckiego, podejrzewanego o sprzedaż narkotyków małoletnim. W jego mieszkaniu policjanci zabezpieczyli m. in. około 230 gramów suszu roślinnego wstępnie zidentyfikowanego jako marihuana. Za to przestępstwo grozi kara pozbawienia wolności od 3 lat.
Od pewnego czasu policjanci z Wydziału d/w z Przestępczością Narkotykową Komendy Miejskiej Policji w Kielcach mieli podejrzenia, że 17-letni mieszkaniec jednej z podkieleckich miejscowości może posiadać narkotyki. Młody człowiek został zatrzymany.

Podczas przeszukania mieszkania, w którym mieszkał 17-latek, policjanci zabezpieczyli około 230 gramów suszu roślinnego wstępnie zidentyfikowanego jako marihuana, wagę elektroniczną oraz młynek, który niewykluczone, że służył mu do mielenia suszu. Ponadto funkcjonariusze znaleźli 97 sztuk pustych torebek foliowych tzw. dilerek, zabezpieczyli fajkę wodną, pieniądze oraz trzy telefony komórkowe.

Jak wynika z ustaleń kieleckich funkcjonariuszy, 17- latek prawdopodobnie sprzedawał środki odurzające małoletnim. Wczoraj troje z nich, dwie 14-latki i 15-latek, trafiło do policyjnej izby dziecka. Ich sprawą zajmie się sąd dla nieletnich.

Zatrzymany 17- latek będzie składał wyjaśnienia w tej sprawie. Śledczy ustalają jak nastolatek wszedł w posiadanie narkotyków i do kogo miały one jeszcze trafić.

Sprawa ma charakter rozwojowy, dlatego policjanci nie wykluczają dalszych zatrzymań.

(KWP w Kielcach / mw)
 


Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik (format flv - rozmiar 3.06 MB)

Powrót na górę strony
Polska Policja