Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zmyślił wersję zdarzeń

Data publikacji 23.05.2007

Świętokrzyscy policjanci zatrzymali nietrzeźwego 25-latka, który dzisiaj nad ranem wjechał nissanem na tory kolejowe pod nadjeżdżający pociąg. Maszynista w porę zauważył samochód i zatrzymał pociąg. Kierujący powiadomił policję o wypadku przedstawiając inną wersję zdarzeń. Grozi mu nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

Dzisiaj rano dyżurny skarżyskiej policji odebrał telefon z informacją o wypadku w pobliżu przejazdu kolejowego. Jak się później okazało, zmienioną wersję wypadku przekazał sam sprawca, 25-letni mieszkaniec Skarżyska – Kamiennej. W prawdziwej wersji uderzył w bariery ochronne przed zamkniętym  przejazdem kolejowym. Jego samochód przebił się przez nie i wjechał na torowisko. Maszynista pociągu towarowego w porę zauważył przeszkodę i zatrzymał pociąg.

W relacji zmyślonej przekazał, że samochód osobowy uderzył w drzewo. Mężczyzna został zatrzymany. Miał w wydychanym powietrzu ponad 1.5 promila alkoholu. Może mu grozić nawet do ośmiu lat pozbawienia wolności za sprowadzenie katastrofy w ruchu lądowym.

Powrót na górę strony