Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zauważyła wpis, poinformowała Policję, uratowała życie

Data publikacji 05.09.2011

Dzięki informacji od internautki, sprawnej interwencji i współpracy policjantów z Lipna (kujawsko-pomorskie) i województwa łódzkiego, uratowano zdesperowaną kobietę, która zamierzała odebrać sobie życie. Policjanci na czas weszli do mieszkania i znaleźli tam prawie nieprzytomną, po zażyciu tabletek antydepresyjnych, 32-letnią kobietę. Niedoszłą samobójczynię przewieziono do szpitala.

4 września 2011 roku około południa z Komendą Powiatową Policji w Lipnie w województwie kujawsko-pomorskim, skontaktowała się telefonicznie mieszkająca na terenie powiatu internautka. Kobieta zwróciła uwagę na niepokojący wpis, jaki znalazła na forum jednej ze stron internetowych poświęconych zaburzeniom psychicznym. Osoba posługująca się konkretnym nickiem, jak wynikało z wcześniejszej korespondencji, najprawdopodobniej z Łodzi, napisała, że zamierzając odebrać sobie życie, zażyła większą ilość tabletek. Po tym oświadczeniu wylogowała się z forum, wyłączyła również telefon. Zawiadamiająca podała numer IP znajomej z sieci. O sytuacji powiadomiony został także administrator strony.

Pierwsze ustalenia dotyczące osób, na które zarejestrowany był telefon i komputer, prowadziły w łódzkie. Funkcjonariusze z Lipna przekazali zebrane informacje do tamtejszej jednostki z prośbą o ich weryfikację. Pierwsze sprawdzenia nie doprowadziły bezpośrednio do desperatki. Numer telefonu wskazywał na mieszkankę Poddębic prowadzącą salon telefonii. Kobieta jednak nie pamiętała, aby kiedykolwiek dysponowała taką „komórką”, nigdy też nie logowała się na wskazanym portalu. IP komputera figurowało na stanie jednego z łódzkich administratorów sieci informatycznej, który rozumiejąc pilną potrzebę związaną z podejrzeniem zagrożenia życia, udzielił pewnych informacji wskazujących na użytkownika.

Funkcjonariusze dotarli do mieszkania w łódzkiej dzielnicy Widzew. Nikt nie odbierał domofonu. Okazało się, że drzwi są otwarte. W sypialni leżała niemalże nieprzytomna już kobieta. Wiele wskazywało, że zażyła znaczną ilość tabletek antydepresyjnych. Natychmiast wezwano pogotowie ratunkowe, które przewiozło niedoszłą samobójczynię na toksykologię, gdzie udzielono jej niezbędnej pomocy medycznej. Zaalarmowani zostali także przebywający w tym czasie w pracy najbliżsi 32-latki.

(KWP w Łodzi/js)
 

Powrót na górę strony