Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

11,5 tys. nielegalnych papierosów

Data publikacji 23.05.2007

Funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego z Suwałk zatrzymali wczoraj dwóch mężczyzn handlujących nielegalnymi papierosami. Dziś mężczyźni staną przed prokuratorem.

Wczoraj wieczorem policjanci z Centralnego Biura Śledczego z Suwałk wkroczyli na jedną z posesji w powiecie sejneńskim. Z informacji przez nich posiadanych wynikało, że właśnie tam znajduje się duża ilość papierosów bez polskich znaków akcyzy. Na miejscu funkcjonariusze zatrzymali dwóch mieszkańców powiatu sejneńskiego w wieku 51 i 57 lat. Mężczyźni wpadli w trakcie przepakowywania paczek nielegalnych papierosów.

Policjanci zabezpieczyli łącznie ponad 11,5 tys. paczek o wartości rynkowej ponad 65 tys. złotych. Według szacunków Izby Celnej, gdyby towar trafił do obrotu, skarb państwa straciłby blisko 70 tys. złotych na podatku akcyzowym i cłach. Według ustaleń, cały towar miał trafić na zachód kraju. 

Dzisiaj obaj mężczyźni zostaną doprowadzeni do suwalskiej prokuratury. Zgodnie z kodeksem karnym skarbowym zatrzymanym grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Powrót na górę strony