Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Likwidacja nielegalnego arsenału

Data publikacji 23.05.2007

Policjanci z poznańskiego Centralnego Biura Śledczego zlikwidowali nielegalny arsenał. Wśród zabezpieczonej broni jest wciąż sprawny niemiecki karabin MG 42 z okresu II wojny światowej. Podczas przeszukania posesji zatrzymanego 33-letniego Macieja K. policjanci znaleźli ponadto kostkę przypominającą materiał wybuchowy. Teraz mężczyźnie grozi kara do 8 lat więzienia.

Na trop nielegalnego arsenału wpadli policjanci, gdy ustalali cel wizyty w Polsce dwóch Ukraińców. W ich mikrobusie znaleziono repliki hiszpańskiej broni krótkiej i długiej. Policjanci ustalili ponadto, że mężczyźni kontaktowali się z 33-letnim Maciejem K. Policjanci zaczęli się nim interesować. Dowiedzieli się m.in., że mężczyzna nigdzie nie pracuje, dostarcza za to na plany filmowe akcesoria militarne. Pojawiły się podejrzenia, że w jego mieszkaniu może być nielegalna broń.

W poniedziałek wieczorem Maciej K. został zatrzymany. W jego domu policjanci znaleźli niemiecki karabin maszynowy MG 42. Mimo, że broń pochodzi z czasów II wojny światowej jest całkowicie sprawna technicznie. Zabezpieczyli również długopis z ukrytym mechanizmem strzelającym, kilkaset sztuk amunicji oraz broń białą. W piwnicy wielorodzinnego budynku podejrzany przechowywał również kostkę przypominającą materiał wybuchowy z zapalnikami.

Jeden z oficerów CBŚ powiedział: nie wykluczamy, że Maciej K. mógł być dostawcą broni i materiałów wybuchowych dla grup przestępczych działających w Polsce. Ten wątek bardzo dokładnie sprawdzimy.

Za nielegalne posiadanie broni, amunicji i materiałów wybuchowych Maciejowi K. grozi kara do 8 lat więzienia.

        

Powrót na górę strony