Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymany za brutalne zabójstwo 14-latki

Data publikacji 23.05.2007

Policjanci z Kutna wraz z kolegami z Łodzi zatrzymali sprawcę brutalnego zabójstwa 14-latki na tle seksualnym. Zabójcą okazał się 19-latek, który wyszedł z więzienia, gdzie przebywał w związku z popełnieniem przestępstwa na tle seksualnym. Jutro o dalszym losie zatrzymanego zdecyduje sąd. Za czyn, którego się dopuścił grozi kara dożywotniego pozbawienia wolności.

W poniedziałkowy wieczór do komisariatu Policji w Krośniewicach zgłosili się rodzice 14-letniej dziewczynki i poinformowali o zaginięciu córki. Z relacji rodziców wynikało, że około godziny 18:00 dziewczynka była widziana w parku miejskim w Krośniewicach, który sąsiaduje ze zbiornikiem wodnym. 

Policjanci natychmiast rozpoczęli poszukiwania w najbliższej okolicy i miejscach uczęszczanych przez młodzież. Nawiązano kontakt ze znajomymi 14-latki i sprawdzono szpitale. We wtorek do poszukiwań włączono policjantów z oddziału prewencji Policji w Łodzi i płetwonurków. Ciało nastolatki znaleziono w godzinach popołudniowych w zaroślach parkowych z dala od uczęszczanych miejsc. 

Już wstępne oględziny zwłok wykazały, że mieszkanka Krośniewic została zamordowana i najprawdopodobniej zgwałcona. W ciągu kilku następnych godzin policjanci rozpoczęli poszukiwania sprawcy tego brutalnego przestępstwa. Ustalili, że dziewczynka spędziła poniedziałkowe popołudnie z 19-letnim kolegą, który w miniony piątek opuścił zakład karny, gdzie przebywał w związku z popełnieniem przestępstwa na tle seksualnym. 

Mężczyznę zatrzymano do wyjaśnienia, zebrany przez policję materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie mu zarzutu zabójstwa w związku ze zgwałceniem nieletniej. Jutro o jego losie zadecyduje sąd. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara dożywotniego pozbawienia wolności.

Powrót na górę strony