Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Udaremniono przemyt kokainy z Argentyny

Data publikacji 07.09.2011

Policjanci z Centralnego Biura Śledczego i funkcjonariusze Izby Celnej w Poznaniu przejęli przemytu kokainy z Ameryki Południowej. Zatrzymali właścicielkę biura podróży z Zielonej Góry zamieszaną w tę sprawę. Funkcjonariusze zabezpieczyli 1,5 kg papieru nasączonego wysokogatunkową kokainą.

Kilka dni temu funkcjonariusze Izby Celnej w Poznaniu poinformowali policjantów CBŚ o podejrzanej przesyłce nadanej w Buenos Aires w Argentynie. Odbiorcą miała być osoba z Zielonej Góry. W przesyłce oprócz folderów i materiałów reklamowych biur podróży była paczka papieru. Po sprawdzeniu okazało się, że chemiczny test wykazał obecność kokainy o dużym stężeniu.

Od tego momentu sprawą zajęli się oficerowie CBŚ. Paczka była zaadresowana do odbiorcy w Zielonej Góry. Ustalono, że przesyłka miała trafić do właścicielki miejscowego biura podróży. Policjanci zatrzymali kobietę. Ich zdaniem, uczestniczyła ona w przemycie narkotyków. Wszystkie materiały dowodowe zebrane w tej sprawie przekazano Prokuraturze w Zielonej Górze. Zatrzymana kobieta usłyszała zarzuty, a sąd zdecydował o jej tymczasowym aresztowaniu. Grozi jej za to kara nawet 15 lat więzienia. Prowadzący śledztwo nie wykluczają zatrzymania kolejnych osób zamieszanych w sprawę.

Policjanci i prokuratura ustalają dokładną ilość narkotyku znajdującego się w zabezpieczonej paczce.

(KWP w Poznaniu/js)
 

Powrót na górę strony