Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Ukryta plantacja konopi indyjskich

Data publikacji 24.05.2007

Jeleniogórscy policjanci zatrzymali 36-latka, który w specjalnie przygotowanych, ukrytych pomieszczeniach uprawiał konopie indyjskie. Znaleziono tam urządzenia sterujące oświetleniem, temperaturą i wilgotnością powietrza. Policjanci zabezpieczyli 20 kg narkotyku o szacunkowej wartości 150 tys. zł. Mężczyźnie grozi teraz kara kilkuletniego więzienia.

22 maja 2007 r., jeleniogórscy policjanci weszli na teren jednej z posesji. Zatrzymali tam 36-letniego mężczyznę, który uprawiał konopie indyjskie.

W dwóch sąsiadujących budynkach policjanci znaleźli profesjonalnie przygotowaną piwnicę o powierzchni 22 metrów z doniczkami konopi i suszarnię tych roślin na strychu. Plantacja była wyposażona w urządzenia sterujące oświetleniem, temperaturą i wilgotnością powietrza, co stwarzało odpowiednie warunki do wegetacji roślin. Ponadto funkcjonariusze zabezpieczyli 20 kilogramów marihuany o szacunkowej wartości blisko 150 tysięcy złotych. Z takiej ilości można uzyskać 10 tysięcy porcji dilerskich narkotyku.

Mężczyzna został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie. Za posiadanie środków odurzających i uprawę marihuany grozi mu kara pozbawienia wolności na czas nie krótszy niż 3 lata.

Powrót na górę strony