Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Odzyskano piece warte ponad 200 tys. złotych

Data publikacji 08.09.2011

Policjanci zatrzymali 4 sprawców, którzy kilka dni wcześniej włamali się do jednej z hurtowni i skradli 21 pieców znanej firmy. Funkcjonariusze odzyskali skradziony towar o wartości ponad 200 tys. złotych. Sprawcom grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Przed kilkoma dniami do jednej z hurtowni położonej na terenie powiatu otwockiego włamali się nieznani sprawcy. Do magazynu, w którym znajdował się wysokiej klasy sprzęt i urządzenia grzewcze, sprawcy dostali się rozcinając metalową ścianę budynku. Skradziono wówczas 21 nowych pieców grzewczych o wartości ponad 200 tys. złotych.

Policjanci z otwockiego wydziału kryminalnego, współpracując z kryminalnymi z Pragi Południe i podejmując działania operacyjne, ustalili co mogło stać się ze skradzionym towarem. Wczoraj po południu udali się do jednej z podwarszawskich miejscowości, gdzie podczas załadunku kilku pieców na samochód dostawczy, zatrzymali 4 mężczyzn w wieku od 30 do 55 lat. Kompletnie zaskoczeni widokiem policjantów mężczyźni nie mieli szans ucieczki. Wszyscy trafili do otwockiego aresztu. Funkcjonariusze odzyskali cały skradziony z hurtowni towar. Mundurowi znaleźli urządzenia i sprzęt skradziony z innej hurtowni AGD oraz skradzioną w Sulejówku maszynę do tynkowania budynków.

Sprawa ma charakter rozwojowy, a policjanci w tej sprawie nie wykluczają dalszych zatrzymań. Jeszcze dziś wobec czterech zatrzymanych mężczyzn funkcjonariusze wystąpią do sądu z wnioskiem o zastosowanie tymczasowego aresztowania. Przestępstwo kradzieży z włamaniem zagrożone jest karą pozbawienia wolności do lat 10.

(KSP/js)
 

Powrót na górę strony