Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Ćwiczenia policyjnych antyterrorystów w Łodzi

Data publikacji 08.09.2011

W hali Atlas Arena w Łodzi odbyły się ćwiczenia funkcjonariuszy z Samodzielnego Pododdziału Antyterrorystycznego Policji w Łodzi oraz Państwowej Straży Pożarnej. Policjanci i strażacy ćwiczyli na wypadek wystąpienia zagrożenia terrorystycznego imprezy odbywającej się w hali.

Ćwiczenia rozpoczął anonimowy telefon o podłożeniu w hali materiału wybuchowego. Natychmiast pod obiektem pojawili się antyterroryści, zabezpieczając kluczowe węzły komunikacyjne. Następnie do akcji wkroczył policyjny robot piriotechniczny - nieodzowny przy przenoszeniu niebezpiecznych ładunków. Tym razem robot wjechał do hali i umieścił w pobliżu ładunku urządzenie zagłuszające sygnały radiowe, aby uniemożliwić zdalną detonację. Później policjanci ze SPAP przeprowadzili ewakuację widzów, których role odegrała młodzież szkolna. Po wyprowadzeniu osób z zagrożonego terenu nastąpiła detonacja bomby, która spowodowała pożar w hali. Tu do akcji wkroczyli strażacy, których zadaniem było jak najszybsze opanowanie ognia i uratowanie konstrukcji hali przed zniszczeniem.

Ćwiczenia były bardzo widowiskowe i dynamiczne, co przykuwało uwagę przechodniów. Całość działań była zabezpieczana z zewnątrz przez patrole policji i straży miejskiej.

Tego typu działania pozwalają wypracować sprawną współpracę różnych służb ratowniczych w sytuacji zagrożenia atakiem terrorystycznym.

(KWP w Łodzi/js)
 

Powrót na górę strony