Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Lewe czeki na 660 tys. zł

Data publikacji 24.05.2007

Sfałszowane czeki in blanco różnych zachodnich banków na kwotę ok. 660 tys. zł zabezpieczyli stołeczni policjanci. Dzięki współpracy stołecznego wydziału do walki z przestępczością gospodarczą i korupcją z funkcjonariuszami Urzędu Celnego i Komisariatu Policji Portu Lotniczego na Okęciu, zatrzymano odbiorczynię podejrzanej paczki. Okazała się nią 25-letnia Nigeryjka.

Podczas rewizji celnej na warszawskim Okęciu okazało się, że przesyłka nadana w jednym z państw afrykańskich zawiera puste czeki różnych zachodnich banków. Funkcjonariusze celni natychmiast powiadomili stołecznych specjalistów wyposażonych dodatkowo w odpowiedni sprzęt. Przybyli na miejsce policjanci ustalili, że podejrzana paczka zawiera sfałszowane czeki in blanco, których wartość po przeliczeniu wynosi ok. 660 tys. zł.

Z policyjnych ustaleń wynika, że Polska miała być jedynie krajem tranzytowym, a znalezione czeki miały być prawdopodobnie zrealizowane w krajach zachodnioeuropejskich lub w USA. 

Odbiorcą paczki okazała się mieszkająca w Warszawie Nigeryjka, 25-letnia Oluwayomi A. Teraz zatrzymana kobieta odpowie za usiłowanie wprowadzenia do obiegu fałszywych czeków. Grozi jej nawet 10 lat więzienia

Powrót na górę strony