Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Warsztaty z zakresu udzielania pierwszej pomocy

Data publikacji 09.09.2011

Jednym z obowiązków, nie tylko policjanta, ale także każdego obywatela jest udzielanie pomocy osobom poszkodowanym, które uczestniczyły w wypadku drogowym. Szereg regulacji prawnych obowiązujących w tej materii oraz zmiany z zakresu sposobu prowadzenia czynności resuscytacji krążeniowo-oddechowej wymagają doskonalenia wiedzy w tym zakresie.

Policjanci ruchu drogowego w codziennej służbie wykonują czynności na miejscu zdarzenia drogowego. Zdarza się, że przyjeżdżają oni na miejsce jako pierwsi, przed przybyciem zespołu ratownictwa medycznego. Wówczas konieczne jest natychmiastowe podjęcie czynności związanych z ratowaniem życia i zdrowia ofiar. Rozwój techniki daje nowe możliwości wykorzystywania sprzętu, tj. zewnętrznego zautomatyzowanego defibrylatora.

Wczoraj (8 września) w Wydziale Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Bydgoszczy, dla policjantów tejże jednostki, odbyły się w ramach doskonalenia zawodowego warsztaty z zakresu udzielania pierwszej pomocy, które przeprowadzili:
- dr n. med. Przemysław Paciorek, Konsultant Wojewódzki ds. Medycyny Ratunkowej,
- instruktorzy Amerykańskiego Towarzystwa Kardiologicznego: Małgorzata Cichańska, Kamila Sadaj-Owczarek, Krzysztof Wiśniewski i Tomasz Chmielewski.

Warsztaty zostały zorganizowane przez Wydział Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy i będą prowadzone cyklicznie dla policjantów ruchu drogowego woj. kujawsko-pomorskiego do listopada 2011 r.

(KWP w Bydgoszczy / mg)

Film Warsztaty z zakresu udzielania pierwszej pomocy


Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik Warsztaty z zakresu udzielania pierwszej pomocy (format flv - rozmiar 7.82 MB)

Powrót na górę strony