Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Młodzi włamywacze zatrzymani

Data publikacji 09.09.2011

Policjanci z Nowego Targu ustalili i zatrzymali 4 młodych mieszkańców tego miasta, którzy odpowiedzą za włamania do samochodów i kradzieże. Łupem złodziei najczęściej padały radioodtwarzacze CD, radia CB, nawigacje GPS. Za kradzieże w włamaniem zatrzymanym grozi kara do 10 lat więzienia.

W ostatnim czasie do nowotarskiej Policji trafiały zgłoszenia o nasilonych włamaniach do samochodów, do których dochodziło w różnych częściach miasta. Sprawcy działali w nocy. Włamywali się do aut zaparkowanych przy ulicach i kradli radioodtwarzacze CD, radia CB, nawigacje GPS oraz wiele innych przedmiotów pozostawionych przez właścicieli wewnątrz pojazdów.

Działania podjęte w tym zakresie przez nowotarskich policjantów zaowocowały ustaleniem i zatrzymaniem sprawców tych włamań. Czterech młodych mieszkańców Nowego Targu (w wieku od 16 do 19 lat ) trafiło do policyjnego aresztu. Udowodniono im wiele przestępstw, a podczas „rozliczania” ich z przestępczego procederu na jaw wyszły także i takie, które dotychczas nie zostały zgłoszone Policji.

Policjanci odzyskali znaczną część skradzionych rzeczy, w tym m.in. radioodtwarzacze, CB radia, nawigacje, części samochodowe, narzędzia oraz skuter elektryczny. Niektóre z odzyskanych przez Policję przedmiotów zostały już przekazane prawowitym właścicielom, w pozostałych przypadkach funkcjonariusze ustalają pokrzywdzonych, którym te przedmioty skradziono.

Jak wynika z ustaleń, przestępczy proceder trwał od około dwóch miesięcy. Za popełnione przestępstwa sprawcom grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności. Wobec nieletniego sprawcy czynu karalnego materiały zostaną skierowane do sądu rodzinnego i nieletnich.

Postępowanie w tej sprawie jest prowadzone pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Nowym Targu.

(KWP w Krakowie/js)
 

Powrót na górę strony