Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Nietrzeźwa i bez prawa jazdy wiozła dzieci

Data publikacji 24.05.2007

Policjanci z województwa lubelskiego zatrzymali wczoraj nietrzeźwą 26-latkę, która prowadziła samochód. Bez uprawnień do kierowania pojazdami wiozła dwoje dzieci: 13-miesięcznego Marka i 2,5 letniego Jakuba. Dzieci trafiły do ośrodka placówki opiekuńczo-wychowawczej.

Wczoraj około godz. 21:30 w miejscowości Kaniwola policjanci zatrzymali do kontroli drogowej samochód osobowy marki Opel. Za kierownicą siedziała młoda kobieta. Ponieważ policjanci wyczuli od niej woń alkoholu, poddali ją badaniu na alkomacie. Okazało się, że 26-latka miała ponad 0,7 promila alkoholu w organizmie. Poza tym nie posiadała żadnych uprawnień do kierowania pojazdami. Właścicielem samochodu był jadący obok również nietrzeźwy 47-letni pasażer. Badanie wykazało u niego ponad 1,6 promila alkoholu. Na tylnej kanapie natomiast, przypięci pasami, jechali dwaj synowie kobiety - 13 miesięczny Marek i 2,5 letni Jakub.

Nietrzeźwą kobietę zatrzymano w policyjnym areszcie w Łęcznej. Dzieci przekazano pracownikom placówki opiekuńczo-wychowawczej w Kijanach. Według pracowników ośrodka chłopcy byli zaniedbani. O zdarzeniu poinformowano sąd rodzinny.

Kobieta odpowie za narażenie dzieci na niebezpieczeństwo utraty życia lub ciężki uszczerbek na zdrowiu i jazdę w stanie nietrzeźwości. Może grozić jej kilka lat pozbawienia wolności.

 

Powrót na górę strony