Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Reklamówka z materiałami wybuchowymi

Data publikacji 24.05.2007

W centrum Zgorzelca policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy nieśli reklamówkę wypełnioną materiałami wybuchowymi. Na miejsce ściągnięto saperów policyjnych i specjalnie wyszkolonego psa. W ich mieszkaniach znaleziono kilkadziesiąt tulei z prochem i ostrą amunicję. Teraz zatrzymanym grozi kara nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z komendy w Zgorzelcu zauważyli w centrum miasta dwóch podejrzanie zachowujących się mężczyzn. Funkcjonariusze postanowili sprawdzić powód ich zaniepokojenia. Podczas kontroli, okazało się, że mężczyźni posiadają przy sobie reklamówkę z czymś, co przypominało substancje wybuchowe. Na miejsce ściągnięto specjalnie szkolonego psa, który potwierdził przypuszczenia policjantów.

Paczkę zabezpieczyli policyjni saperzy. W środku była sprasowana siarka, pocisk dymny i kilkadziesiąt gram trotylu. W mieszkaniach zatrzymanych policjanci znaleźli kilkadziesiąt tulei zawierających proch i kilka sztuk ostrej amunicji.

Mężczyźni w wieku 51 i 56 lat zostali zatrzymani. Część materiałów wybuchowych zabezpieczono do badań, a pozostałą zdetonowano. Policjanci ustalają, czy materiały były wcześniej używane.

Podejrzanym przedstawiono zarzut nielegalnego posiadania materiałów wybuchowych i amunicji, za co grozi kara nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

Powrót na górę strony