Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Weekend z mazowiecką policją

Data publikacji 12.09.2011

W niedzielę funkcjonariusze z Komendy Wojewódzkiej Policji zs. w Radomiu wzięli udział w "Niespodziewanym początku jesieni", który odbył się w Centrum Rzeźby Polskiej w Orońsku. Odwiedzający festyn mogli między innymi zobaczyć najnowsze wyposażenie antyterrorystów. W Radomiu natomiast uczestnicy "Uliczki tradycji" zobaczyli Zastępcę Komendanta Komisariatu Policji II, który wystąpił w koncercie „Już nigdy…”.

Ładna pogoda w miniony weekend sprzyjała organizowaniu festynów. O udział w nich poproszono także policjantów z KMP i KWP zs. w Radomiu. W sobotę w Radomiu odbyła się już kolejna edycja "Uliczki tradycji". Tym razem przebiegała ona pod hasłem „Siła w rzemiośle”. Na ulicach Radomia, które zostało przekształcone w miasto lat przedwojennych, paradowały patrole Policji Państwowej, czyli  członkowie Grupy Rekonstrukcji Historycznej – III Okręgu Policji Państwowej, Komisariat w Radomiu. Policyjni cykliści, działający pod honorowym patronatem Mazowieckiego Komendanta Wojewódzkiego Policji, zaprezentowali między innymi, jak kilkadziesiąt lat temu rozpraszano tłum.

W ramach imprezy odbył się także koncert „Już nigdy…”, w którym znani radomianie śpiewali przeboje 20-lecia. Wystąpił w nim podinsp. Maciej Kowalczyk, Zastępca Komendanta KPII w Radomiu. Funkcjonariusz zaśpiewał utwór autorstwa Zbigniewa Kurtycza „Już taki jestem zimny drań", za którego interpretację zebrał ogromne brawa.

Niedzielne popołudnie należało natomiast do funkcjonariuszy z kilku wydziałów Komendy Wojewódzkiej Policji zs. w Radomiu, którzy wzięli udział w "Niespodziewanym początku jesieni". Impreza odbyła się w Centrum Rzeźby Polskiej w Orońsku. W czasie festynu widzowie zobaczyli najnowsze wyposażenie antyterrorystów z mazowieckiej komendy, pokaz tresury psów policyjnych. Wszyscy chętni mogli bezpłatnie oznakować rower i zobaczyć, jak zbiera się odciski na miejscu zdarzeń. Nie obyło się również bez konkursów wiedzy prewencyjnej. I duzi, i mali uczestnicy festynu zachwyceni byli także policyjną maskotką – łosiem, który w ciągu niedzieli pojawił się na kilkuset zdjęciach.

(KWP w Radomiu / mg)

Powrót na górę strony