Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymani paserzy, odzyskane samochody

Data publikacji 12.09.2011

Najpierw było włamanie pod osłoną nocy do domu i kradzież dwóch samochodów. Niedługo później policjanci odnaleźli jeden z pojazdów. Następnie, podczas dynamicznego zatrzymania, w ręce funkcjonariuszy wpadli dwaj sprawcy kradzieży z włamaniem oraz paser.

Do komisariatu w Wawrze wpłynęło zawiadomienie o kradzieży z włamaniem do domu. Zdarzenie miało miejsce w nocy, a pokrzywdzeni utracili przede wszystkim dwa samochody - skodę i kia.

Poza policjantami z komisariatu przy ulicy Mrówczej sprawą natychmiast zajęli się policjanci z grupy zwalczającej przestępczość samochodową na terenie Pragi Południe oraz stołeczni funkcjonariusze.

Najpierw policjanci namierzyli skodę. Auto było zaparkowane na terenie Rembertowa. Następnie zostali zatrzymani, podczas przeprowadzania auta do pasera, sprawcy kradzieży.

Działania policjantów miały bardzo dynamiczny charakter. Funkcjonariusze podjęli pościg, ponieważ sprawcy nie zatrzymali się do kontroli. Dzięki błyskawicznym działaniom policjanci odzyskali skradzioną skodę, a także rozebrany już na części samochód kia. Pojazd, którym poruszali się mężczyźni, również został zabezpieczony, ponieważ istnieje podejrzenie przerobienia pól numerycznych.

24-letni Albert Ś. w chwili interwencji próbował przekupić policjantów. Proponował pieniądze w zamian za odstąpienie od dalszych czynności. Posiadał też 0,8 grama kokainy. Policjanci zatrzymali również 30-letniego Jana B. i 39-letni Roberta L.

Wszyscy trzej zatrzymani usłyszeli już zarzuty. Odpowiedzą za paserstwo. Na Albercie Ś. ciąży również odpowiedzialność za posiadanie narkotyków i próbę wręczenia korzyści majątkowej. Podejrzani zostali objęci policyjnymi dozorami.

KSP/ns

Powrót na górę strony