Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Nowy wiceszef MSWiA w KGP

Data publikacji 24.05.2007

Dzisiaj w Sali Generalskiej Komendy Głównej Policji przy ul. Puławskiej minister Janusz Kaczmarek przedstawił nowego wiceszefa resortu, Zbigniewa Rau. Nowy minister nadzorujący Policję zapowiedział wzmocnienie współpracy ministerstwa z Policją i większy nakład środków finansowych ze szczególnym uwzględnieniem potrzeb policjantów najniższego szczebla.

W swoim expose Zbigniew Rau podkreślił, że jego celem jest wzmocnienie współpracy z Policją. Wśród priorytetów wymienił pracę nad ustawą o pracy operacyjnej. Drugim ważnym punktem, według ministra, jest pozyskiwanie środków z funduszy europejskich. Kolejne to: przeciwdziałanie przestępczości i ustawa o modernizacji służb mundurowych.

- Będę wspierał działania Centralnego Biura Śledczego, które jest najważniejszą komórką w Policji – zapowiedział Zbigniew Rau. Drugą komórką, którą minister wyróżnił było Biuro Spraw Wewnętrznych.

Zbigniew Rau jest policjantem z Poznania i ekspertem w dziedzinie przestępczości zorganizowanej. Zastąpił na stanowisku Marka Surmacza.

  

 

           

Powrót na górę strony