Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Magazyn kontrabandy w mieszkaniu 53-latka

Data publikacji 12.09.2011

Puławscy policjanci zatrzymali mężczyznę, który handlował towarem bez akcyzy. 54-letni mężczyzna w plecaku miał 50 paczek nielegalnych papierosów. Podczas dalszych czynności policjanci w jego mieszkaniu ujawnili blisko 5300 paczek papierosów oraz 125 butelek spirytusu pochodzącego z przemytu. Mieszkanie w bloku przeznaczone było tylko na magazyn. Gdyby kontrabanda trafiła na rynek, skarb państwa straciłby około 70 tys. złotych. Mężczyźnie grozi teraz kara pozbawienia wolności do lat 2.

Policjanci z wydziału dw. z przestępczością gospodarczą zatrzymali mężczyznę, który sprzedawał w Puławach papierosy oraz alkohol bez polskich znaków skarbowych akcyzy. Mężczyzna w chwili zatrzymania w plecaku miał tylko 50 paczek papierosów, które - jak powiedział policjantom - kupił od obcokrajowca na własny użytek.

Funkcjonariusze wraz z zatrzymanym udali się do jego mieszkania w jednym z bloków. Tam, podczas przeszukania, ujawniono blisko 5300 paczek papierosów rożnych marek oraz 125 butelek ze spirytusem. Okazało się, że mieszkanie to wykorzystywane jest przez zatrzymanego 54-latka tylko jako magazyn na nielegalny towar. Całość kontrabandy została zabezpieczona. Gdyby towar bez akcyzy trafił na rynek, skarb państwa zostałby uszczuplony o około 70 tys. złotych.

Za posiadanie wyrobów bez polskich znaków skarbowych akcyzy może grozić grzywna pozbawienie wolności do 2 lat oraz przepadek kontrabandy.

(KWP w Lublinie / ns)

Powrót na górę strony