Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Sukces KSP i CBŚ - płatni zabójcy zatrzymani - uzupełniona

Data publikacji 25.05.2007

Stołeczni policjanci zatrzymali dzisiejszej nocy dwóch niedoszłych płatnych zabójców i ich zleceniodawcę. Dwóch mężczyzn zatrzymano w chwili, gdy ci jechali wykonać wyrok, za który mieli dostać kilkadziesiąt tysięcy złotych. Policjanci zabezpieczyli przy nich pistolet automatyczny z tłumikiem i ostrą amunicją. Ich mocodawca wpadł w jednym z mieszkań na warszawskiej Ochocie.

Od kilku dni policjanci stołecznego wydziału do walki z terrorem kryminalnym i zabójstw oraz CBŚ obserwowali dwóch mężczyzn, którzy - jak wynika z uzyskanych wcześniej informacji - mieli na zlecenie zabić człowieka. Za wykonanie tego wyroku mieli dostać kilkadziesiąt tysięcy złotych. Niedoszli płatni zabójcy obserwowali styl życia swojej niedoszłej ofiary, obserwowali miejsca, w których bywała, samochody, jakimi się poruszała…

Kiedy dziś w nocy policjanci mieli pewność, że obserwowani mają przy sobie broń, przystąpiono do zatrzymania. Krzysztof P. (46 l.), Kamil J. (22 l.) wsiedli do zamówionej taksówki. Zamówili kurs do centrum Warszawy. Mieli przy sobie pistolet maszynowy „Skorpion” i kilkadziesiąt sztuk amunicji. Do wykonania wyroku wybrali okolice jednej z restauracji w ścisłym centrum Warszawy, gdzie ich ofiara pracowała. Kiedy taksówka z niedoszłymi zabójcami dojechała do skrzyżowania ulic Radzymińskiej i Trockiej, drogę zajechali im policjanci z wydziału realizacyjnego. Zatrzymani byli kompletnie zaskoczeni akcją funkcjonariuszy. Chwilę później pasażerowie i kierowca taksówki z kajdankami na rękach siedzieli już w radiowozie. Broń i amunicję zabezpieczono. 

Zatrzymanych przewieziono do Komendy Stołecznej Policji. Po przeprowadzeniu niezbędnych czynności procesowych zwolniono kierowcę taksówki. Wobec pozostałych zostaną sporządzone wnioski o zastosowanie środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania.

Tej samej nocy, w toku dalszej realizacji, w jednym z mieszkań na Ochocie zatrzymano Zbigniewa K. (40l.). To właśnie on jest podejrzewany o podżeganie do dokonania tego udaremnionego zabójstwa.

Powrót na górę strony