Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Szkolili się przed Euro 2012

Data publikacji 13.09.2011

Ponad stu uczestników ze służb mundurowych: Policji, Biura Ochrony Rządu, Służby Więziennej, Straży Granicznej i Straży Miejskiej oraz Straży Ochrony Kolei przyjechało w ostatni weekend na zaproszenie żyrardowskich policjantów do Puszczy Mariańskiej. Podczas seminarium szkoleniowego doskonalili swoje umiejętności z techniki i taktyki interwencji. Honorowy patronat nad seminarium sprawowali: Centralny Zarząd Służby Więziennej i Komenda Powiatowa Policji w Żyrardowie.

Szkolenie zostało zorganizowane z myślą o zapewnieniu bezpieczeństwa podczas Euro 2012. Podczas kursu omówione zostały zagadnienia z techniki i taktyki interwencji, przeprowadzono również ćwiczenia praktyczne. Szkolenie miało na celu opanowanie przez funkcjonariuszy umiejętności reagowania w sytuacjach, które mogą nastąpić podczas Euro 2012.

Szkolenie poprowadzili instruktorzy z Polski i Czech. Doskonalili z uczestnikami taktykę przeprowadzania działań wobec grupy agresywnych kibiców podróżujących autobusem, taktykę i techniki interwencji w miejscu publicznym, posługiwanie się pałką teleskopową i chwyty transportowe, a także taktykę wejścia z bronią do pomieszczeń i ich sprawdzanie. Kibice będą podróżowali między innymi autobusami, będą także korzystali z barów, hoteli i stacji benzynowych – dlatego też szkolenie obejmuje swoim zakresem tak różne sytuacje. Wszystko po to, aby chuligani byli zatrzymywani sprawnie i bez narażenia osób postronnych, jak i samych interweniujących funkcjonariuszy.

Zajęcia poprowadzili byli funkcjonariusze jednostek specjalnych oraz wykładowcy, trenerzy i instruktorzy formacji mundurowych.

Jak zapowiadają organizatorzy, nie było to ostatnie tego typu seminarium szkoleniowe.

(KWP w Radomi / ns)
 

Powrót na górę strony
Polska Policja