Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Odzyskano skradzionego konia pełnej krwi arabskiej

Data publikacji 13.09.2011

Siedmioletniego Walora, utytułowanego w skokach przez przeszkody, konia pełnej krwi arabskiej, odzyskali policjanci kryminalni z Poznania. Zatrzymano dwóch mężczyzn podejrzanych o udział w przestępstwie. Konia skradziono w maju ze stajni pod Śremem.

W poniedziałek policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn jadących samochodem dostawczym. W części ładunkowej przewozili konia, jak się okazało, pełnej krwi arabskiej, skradzionego w maju tego roku. Mężczyźni trafili do policyjnego aresztu. Ustalana jest ich rola w tej sprawie. Obaj pochodzą z Poznania i byli w przeszłości notowania za przestępstwa kryminalne.

Koń został skradziony w nocy z 15 na 16 maja ze stajni w Szymanowie koło Śremu. Od samego początku podejrzewano, że kradzież zwierzęcia ma związek z próbą wymuszenia okupu. Te informacje zostały potwierdzone przez policjantów Centralnego Biura Śledczego. Ustalono, że mogą to być osoby z Poznania, mające bogatą przeszłość kryminalną.

Funkcjonariusze działali ostrożnie, żeby nie spłoszyć przestępców. Do akcji wkroczyli, kiedy koń był przewożony z jednego miejsca do drugiego. Po zatrzymaniu, koń został oddany właścicielom. Biorąc pod uwagę fakt, że byli oni potencjalnymi ofiarami szantażystów oraz porywaczy, są pod szczególną ochroną policjantów ze Śremu i Poznania.

Policjanci współpracują w tej sprawie z prokuratorą ze Śremu, która prowadzi śledztwo. Zebrane przez funkcjonariuszy informacje i materiały dowodowe pozwolą sformułować zarzuty zatrzymanym w poniedziałek mężczyznom.

(KWP w Poznaniu / ak)

Powrót na górę strony