Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Współpraca BSW z Prokuraturą

Data publikacji 13.09.2011

W pierwszym półroczu 2011 r. współpraca BSW KGP z Prokuraturą w zakresie wymiany doświadczeń zaowocowała zorganizowaniem sześciu spotkań, które miały charakter wspólnych narad szkoleniowych. Przedstawiono podczas nich m.in. wybrane zagadnienia z zakresu odpowiedzialności służbowej funkcjonariuszy Policji, wybrane aspekty pracy operacyjnej, a także prawne i praktyczne aspekty udostępniania do procesu karnego danych uzyskanych przez Policję w wyniku czynności operacyjno-rozpoznawczych.

W ramach wspólnego przedsięwzięcia z Departamentem Postępowania Przygotowawczego Prokuratury Generalnej, w CSSP w Legionowie odbyły się już trzy z czterech zaplanowanych w tym roku spotkań. Poza dyrektorem BSW KGP, jego zastępcą oraz przedstawicielami Wydziału I w kolejnych spotkaniach uczestniczyli:

- w dniach 21 – 23 marca - ze strony BSW KGP przedstawiciele Zarządu I,  a ze strony prokuratury prokuratorzy z apelacji wrocławskiej, poznańskiej, szczecińskiej oraz gdańskiej,
- w dniach 23 – 25 maja - ze strony BSW KGP naczelnicy wydziałów terenowych Zarządów I-III oraz prokuratorzy prokuratur apelacyjnych i niektórych prokuratur okręgowych, koordynujący nadzór nad postępowaniami przygotowawczymi prowadzonymi przeciwko funkcjonariuszom i pracownikom Policji,
- w dniach 13 – 15 czerwca - ze strony BSW KGP przedstawiciele Zarządu II,  a ze strony prokuratury prokuratorzy z apelacji białostockiej, lubelskiej, rzeszowskiej oraz warszawskiej.

Swoje wystąpienia zaprezentowali: Pani prof. dr. hab. Ewa Grudza z Uniwersytetu Warszawskiego (teoretyczne i praktyczne aspekty okazania), przedstawiciele BOIN oraz przedstawiciel Wydziału ds. Odzyskiwania Mienia Biura Kryminalnego KGP.

W ramach kontynuacji kilkuletniej współpracy BSW KGP z Prokuraturą Apelacyjną w Szczecinie w maju br. w mieście tym odbyła się kolejna narada, głównie z udziałem prokuratorów prokuratur rejonowych.

W pierwszym półroczu br. BSW KGP nawiązało analogiczną współpracę  z Prokuraturą Apelacyjną w Warszawie oraz we Wrocławiu, która zaowocowała zorganizowaniem dwudniowej narady w apelacji warszawskiej i jednodniowej  w apelacji wrocławskiej.

Poza wymianą doświadczeń oraz analizą bieżącej współpracy w trakcie wyżej wymienionych narad prokuratorom przedstawiono m.in. zadania i strukturę BSW KGP, wybrane zagadnienia z zakresu odpowiedzialności służbowej funkcjonariuszy Policji, wybrane aspekty pracy operacyjnej, ze szczególnym uwzględnieniem metod ofensywnych, a także prawne i praktyczne aspekty udostępniania do procesu karnego danych uzyskanych przez Policję w wyniku czynności operacyjno-rozpoznawczych oraz zagadnienia dotyczące zakresu danych i funkcjonowania policyjnych baz danych.

(źródło: BSW KGP)

Powrót na górę strony
Polska Policja