Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Nielegalne rozlewnie alkoholu

Data publikacji 25.05.2007

W ciągu dwóch dni policjanci z Łodzi wspólnie z funkcjonariuszami Izby Celnej zlikwidowali dwie nielegalnie działające rozlewnie alkoholu. Zatrzymano cztery osoby w wieku od 26 do 34 lat i zabezpieczono tysiące litrów alkoholu. W wyniku przestępczej działalności Skarb Państwa mógł stracić ponad 360 tys. zł. U jednego z zatrzymanych znaleziono broń.

23 maja br., około godziny 12:00 policjanci z komendy w Łasku na terenie gminy Wodzierady zatrzymali do kontroli 27-letniego kierowcę VW i jego 26-letniego pasażera. Mężczyzna przewoził w nim około 2200 litrów spirytusu bez znaków skarbowych akcyzy w 1 litrowych butelkach.

Policjanci przeszukali również miejsca zamieszkania zatrzymanych.  Na terenie posesji jedego z nich w gminie Zadzim, znaleźli linię produkcyjną służącą do odkażania alkoholu i 3 sztuki broni pneumatycznej i gazowej, na  posiadanie której właściciel nie miał zezwolenia. Obaj zatrzymani  przyznali się do nielegalnej produkcji alkoholu. Ich przestępczy czyn zagrożony jest karą grzywny, ograniczenia wolności, a nawet pozbawienia wolności do 2 lat. Dodatkowo 27-latek odpowie za nielegalne posiadanie broni.

Z kolei dzień później tj. 24 maja policjanci z komendy miejskiej w Łodzi wspólnie z funkcjonariuszami Izby Celnej zatrzymali trzech mieszkańców Łodzi w wieku 22, 32 i 34 lata. Funkcjonariusze zlikwidowali nielegalną rozlewnię i odkażalnię alkoholu, która usytuowana była w budynkach pofabrycznych w Łodzi przy ul. Teresy. Policjanci zabezpieczyli 4500 litrów  spirytusu etylowego i linię technologiczną do odkażania i rozlewania alkoholu o wartości 20 tysięcy złotych.

Śledczy szacują, że swoją przestępczą działalnością mężczyźni narazili Skarb Państwa na straty nie mniejsze niż 360 tysięcy złotych.

Powrót na górę strony