Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Gang paliwowy rozbity przez CBŚ

Data publikacji 25.05.2007

Policjanci wrocławskiego Centralnego Biura Śledczego zatrzymali 6 mężczyzn, podejrzanych o udział w zorganizowanej grupie przestępczej zajmującej się oszustwami paliwowymi. Sprawcy odbarwiali olej opałowy, który następnie sprzedawano jako napędowy. Szacuje się, że grupa wprowadziła do obrotu 1,5 mln litrów takiego oleju, o wartości 3 mln zł, a Skarb Państwa stracił ponad 1,6 mln zł.

Zatrzymani to mężczyźni w wieku 27-61 lat, mieszkańcy powiatu dzierżoniowskiego. To właśnie tam grupa przerabiała paliwo. Trafiało ono jednak dalej do sprzedaży na terenie całego kraju. Oszuści działali na przełomie 2004 i 2005 roku. Wszyscy zostali zatrzymani  w ich mieszkaniach z samego rana. Byli kompletnie zaskoczeni. Nie stawiali oporu.

Wśród zatrzymanych jest również 57-letni mieszkaniec Dzierżoniowa, któremu zarzucono założenie i kierowanie grupą przestępczą. Wcześniej policjanci zatrzymali już siedmiu członków tej grupy. 

Pierwsze zatrzymania miały miejsce na przełomie 2005 i 2006 roku. Wówczas to policjanci zlikwidowali nielegalną linię produkcyjną. Sześciu z nich zostało tymczasowo aresztowanych. Wobec siódmego zastosowano poręczenie majątkowe i zakaz opuszczania kraju.

Wczoraj do Sądu Rejonowego w Świdnicy skierowano wnioski o zastosowanie również wobec kolejnych zatrzymanych tymczasowego aresztowania. Czterech z nich już trafiło do aresztu. Dwóch pozostałych czeka na decyzję sądu. Podejrzanym, za czyny których się dopuścili, grozi kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Powrót na górę strony