Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zabezpieczono towar o wartości 80 tys. złotych

Data publikacji 15.09.2011

Damskie torebki o wartości 80 tys. złotych zabezpieczyli piaseczyńscy policjanci w jednej z firm centrum handlowego w Wólce Kosowskiej. Zabezpieczony towar był oznaczony zastrzeżonymi znakami towarowymi. Za wprowadzenie do obrotu artykułów z podrobionymi znakami towarowymi grozi nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Wczoraj rano policjanci interweniowali na terenie centrum handlowego w Wólce Kosowskiej. Z posiadanych informacji wynikało, że na jednym ze stoisk oferowane są towary, których zła jakość i niskie ceny mogą wskazywać na to, że naniesione na nie zostały podrobione znaki towarowe znanych światowych producentów.

Funkcjonariusze kolejno kontrolowali wybrane stoiska handlowe. W jednym z nich odkryli szeroki asortyment torebek damskich. Wygląd towaru wzbudził zastrzeżenia policjantów. Wykonany był z niskiej jakości materiałów i posiadał skazy, a miał znaki towarowe znanej marki.

Policjanci dokładnie przyjrzeli się sprzedawanym torebkom. Jak się okazało, były to podróbki. Policjanci zabezpieczyli ponad 100 sztuk towaru. Biegły wyda  opinię o ich jakości, określi również ich rzeczywistą wartość. Wstępnie oszacowano wartość towaru na 80 tys. złotych.

Właścicielom stoiska, obywatelom Wietnamu, zgodnie z ustawą - prawo własności przemysłowej za handel wyrobami z zastrzeżonymi znakami towarowymi grozi grzywna, kara ograniczenia wolności, a nawet pozbawienia wolności do lat 5.

(KSP / ak)

Powrót na górę strony