Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Mężczyzna podejrzany o zabójstwo 21 letniej kobiety i jej 9 miesięcznego dziecka zatrzymany we wtorek przez lubuskich policjantów został aresztowany na 3 miesiące.

Makabrycznego odkrycia zwłok kobiety i małego dziecka w nocy z soboty na niedzielę (25/26.06.2005) w pobliżu Kęszycy Leśnej dokonał myśliwy.

Były one przykryte ziemią i gałęziami. Sprawą od razu zajęła się specjalna grupa powołana przez komendanta KWP do rozwiązania tej sprawy.
Policjanci ustalili tożsamość kobiety i dziecka. Okazało się, że są to 21 letnia mieszkanka Nowej Wsi i jej syn. Po tych ustaleniach policjanci dotarli do ojca dziecka, którym okazał się 21 letni Jan K. z Międzyrzecza.
Po zatrzymaniu i poinformowaniu go o jego powodzie, mężczyzna przyznał się do zabójstwa. Okazało się, że kobieta z dzieckiem chciały zamieszkać u zatrzymanego mężczyzny co on absolutnie wykluczał. Niestety problem jaki między nimi powstał postanowił rozwiązać w sposób najtragiczniejszy z możliwych.
Prokurator w Międzyrzeczu już postawił mężczyźnie zarzut podwójnego zabójstwa za co grozi kara dożywotniego pozbawienia wolności. Dzisiaj sąd w Międzyrzeczu zdecydował o jego aresztowaniu.
Tak szybkie zatrzymanie sprawcy tego morderstwa było możliwe między innymi dzięki doskonałej współpracy policji z mieszkańcami okolicznych miejscowości, którzy przekazali policjantom bardzo cenne dla tej sprawy informacje.
Powrót na górę strony
Polska Policja