Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci zabezpieczyli kontrabandę

Data publikacji 15.09.2011

32 tysiące paczek papierosów ujawnili i zabezpieczyli wczoraj świdniccy policjanci podczas kontroli samochodu. Kontrabanda ukryta była na skrzyni ładunkowej pojazdu, w specjalnie skonstruowanej do tego celu skrytce. Gdyby papierosy trafiły do sprzedaży, skarb państwa poniósłby straty w wysokości ponad 370 tys. złotych.

Do zdarzenia doszło wczoraj. Policjanci ruchu drogowego, prowadząc kontrolę na krajowej "12", zatrzymali samochód marki Iveco. Kierowcą pojazdu był 33-letni mieszkaniec Chełma. Podczas kontroli pojazdu podejrzenie policjantów wzbudziła krótsza skrzynia ładunkowa samochodu. Po zdjęciu plandeki okazało się, że na skrzyni zamontowane są dwie ściany, pomiędzy którymi znajdował się schowek. Jak się okazało, w specjalnej skrytce ukryte były papierosy pochodzące z przemytu. Po przeliczeniu kontrabandy okazało się, że jest tam 32 tys. paczek papierosów bez polskich znaków skarbowych akcyzy.

Gdyby papierosy trafiły do sprzedaży, skarb państwa poniósłby straty w wysokości ponad 370 tys. zł. Za nabycie, przechowywanie lub przewożenie wyrobów bez polskich znaków skarbowych akcyzy może grozić grzywna oraz pozbawienie wolności do 3 lat.

(KWP w Lublinie / ns)

Film Policjanci zabezpieczyli kontrabandę


Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik Policjanci zabezpieczyli kontrabandę (format flv - rozmiar 6.23 MB)

Powrót na górę strony