Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Łup ochroniarzy

Data publikacji 25.05.2007

Konińscy policjanci przy współpracy z kierownictwem przedsiębiorstwa i spółką ochrony PAK zatrzymali dwóch pracowników ochrony w wieku 30 i 27 lat. Mężczyźni są podejrzani o kradzież 130 metrów kabla z terenu elektrowni o wartości przekraczającej 50 tys. zł. Zatrzymano również współpracującego z nimi 31-letniego pasera.

Na początku tygodnia oficer dyżurny komendy miejskiej w Koninie przyjął zgłoszenie o kradzieży z placu magazynowego elektrowni znacznej długości kabla energetycznego. Współpraca kierownictwa przedsiębiorstwa i szefostwa firmy ochraniającej pomogła w zatrzymaniu już następnej doby podejrzanych o kradzież kabli.

Policjanci ustalili, że podejrzani na przełomie kwietnia i maja bieżącego roku, czterokrotnie dopuścili się kradzieży miedzianego pięcio-żyłowego kabla energetycznego. Zatrzymani każdorazowo kradli na swojej zmianie a łup wywozili prywatnym pojazdem. Jak się okazało w sumie skradli ponad 130 m kabla o wadze ponad 1300kg i wartości ponad 50 tys. zł.

Zatrzymali również 31-letniego właściciela skupu metali kolorowych, do którego trafił łup pochodzący z kradzieży. Ponadto śledczy ustalili, że zatrzymani odpowiedzialni są za kradzież z włamaniem do baraku socjalnego na terenie tego samego przedsiębiorstwa i kradzież elektronarzędzi i sprzętu komputerowego. W trakcie przeszukań funkcjonariusze odnaleźli mienie warte około 4 tys. zł.

Zatrzymanym pracownikom ochrony przedstawiony został zarzut kradzieży i kradzieży z włamaniem, natomiast 31-latek odpowie za paserstwo. Prokuratura Rejonowa w Koninie zastosowała wobec zatrzymanych środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego.

Powrót na górę strony